23.2.09

"אופנה יהודית" – מחווה ל – "American Apparel"

אחרי הפוסט האחרון, השקעתי מחשבה וזמן בחיפוש אחר "אופנה יהודית". באנגלית זה נשמע יותר טוב אני מניחה "Jewish Fashion". חיפשתי וחיפשתי ובאמת, מלבד כמה טי-שרטים ביידיש לא מצאתי הרבה.
היום, במקרה נכנסתי לאתר של אמריקן אפרל ולשמחתי הרבה גיליתי שדב צ'ארני נותן לשורשריו היהודיים לבוא לידי ביטוי בעבודתו. צ'ארני, יהודי – קנדי גאה, ידוע בעולם האופנה והטקסטיל כאישיות ליברלית, מוחצנת ואינדבדואלית. כל זאת, ניתן לראות לא רק בדגמים שמיוצרים ע"י החברה אלא גם בדרך בה הדגמים משווקים. למען האמת, מדובר באחד האנשים שהכי מצליח לעצבן את כולם באישיותו המוחצנת. גם את וודי אלן הוא הצליח לעצבן, עד שזה החליט לתבוע אותו בגלל שימוש בתמונתו ללא אישור...

דב צ'ארני


גישתו של דב צ'ארני לחיים בכלל ולאופנה בפרט שונה וססגונית ביותר. בנוגע לראיה העיסקית שלו, ניתן לומר שמדובר בחברה שבנויה על טהרת האידאל – מרבית העובדים בחברה הם מהגרים שבנוסף לשיעורי האנשלית שהבוס מספק להם, הם גם מרוויחים שכר ממש לא רע. לפעמים זה חשוב גם להכיר את מי שקונים ממנו :)
התביעות על הפרת זכויות, הטרדה מינית ושימוש בשפה פוגעת עבור נשים לא איחרו לבוא, ויחד עם זאת או אולי למרות או בזכות, צ'ארני מצליח ליצור משהו שאחרים ניסוי ונכשלו. באמריקן אפרל מציעים המון דגמים טרנדיים, החל מטייצים מדליקים ביותר ועד לטוניקות, חצאיות טוליפ ועוד ועוד. בהחלט שווה ביקור, גם אם זה רק בשביל להתרשם מהסטייל הפותח של המוכרים :)


קבלו טעימה קטנה מה"אופנה היהודית" של "American Apparel"
התמונות נקלחו מ –
http://www.americanapparel.net/


אין תגובות :

הוסף רשומת תגובה