12.2.09

הצהרות אופנה פוליטיות

בסופו של דבר, החלטתי שזה יהיה הגיוני ונכון שהבלוג הזה יהיה בשפה העברית. אמנם זוהי לא שפת האם שלי, אבל מישהו פעם אמר לי שאם אני חולמת בעברית, אז אני גם צריכה לכתוב בעברית. כנראה שהוא צדק.

אז הבחירות מאחורינו, אבל הכרעה סופית עדיין אין. קשה שלא לדבר על פוליטיקה במדינה כמו שלנו ולכן החלטתי להקדיש פוסט זה לפריטי אופנה בעלי אמירה פוליטית.

כל אחת ואחד מאיתנו בלקח לעצמו כמה שעות של סיבוב מרגיע (אותי זה מרגיע) ברחובות תל אביב, פגש את הכפייה – היא מגיעה במגוון צבעים, לפעמים גם דוגמאות שונות מזו המסורתית וכמובן שהוא כרוך על צווארם של כל אלו שמחשיבים או חושבים את עצמם. אתוודה ואמר שגם אני רכשתי לי אחת כזו, כתומה ונעימה. הרכישה התבצעה עוד בחורף שעבר, בפריז תמורת 10 יורו (עשקו אותי, אני יודעת). היום, כל אחד ואחת מאיתנו יכולים להשיג אותה בכל צבעי הקשת בשוק הפשפשים בעשרה שקלים ויש מצב שהיא אפילו לא תוציא צבע בכביסה כמו זו שלי.הכפייה היקרה מידי, משקפי שמש – ברברי


שמעתי המון תגובות על התופעה של הכפייה ובאחת מהן, בחורה חביבה אחת אמרה לי "זו לא הצהרה פוליטית, זו הצהרת אופנה" ואני אומרת, נו באמת...הרי ברור שלא ניתן לקחת סממן תרבות בעל אמירה פוליטית לאומנית ולהגיד שאצלי, זה רק בשביל היופי. אני ממש לא רואה את צעירי וצעירות ת"א חובשות כיפות צבעוניות "כי זה יפה".

בעיני, יש משהו מאוד יפה ואפילו נכון בלקיחת סמלים פוליטיים או דתיים והכנסת לחיי היומיום בחלק מאופנה. מי שכורך את הכפייה סביב צווארו ומודיע בקולי קולות שהוא הצביע למפלגת "ישראל ביתנו" שיוריד אותה ומיד וימצא לעצמו פריט אופנה אחר!

השאלה שחייבת להישאל היא מדוע אנחנו, עם ישראל הגאה כל כך במורשתו ובתרבותו העשירה, לא הופך סמלים ששיכים לו ומאפיינים אותו לפריטי אופנה. לצערי, אנחנו מן עם שכזה, מה ששל אחרים יותר קוסם לנו וכפי שנאמר "הדשא של השכן ירוק יותר". לשמחתי הרבה, בתקופה האחרונה צצות הצהרות אופנה "יהודיות" פה ושם כדוגמת החולצות עם הכיתובים ביידיש, לצערי לא מצאתי פריטים נוספים שבאמת שווים.

אולי שווה להתחיל?אין תגובות :

הוסף רשומת תגובה