11.1.13

שתי תערוכות ביום

שם יותר מתאים לפוסט הזה יכול היה להיות "אחרי הסערה" אבל, איכשהו זה הרגיש לי פחות נכון בעיקר כי קר בחוץ מאוד. מאוד. 
אתמול בערב כשכן הסכמתי להוציא את האף שלי מחוץ לבית, רציתי שני דברים: גרביוני צמר מתחת למכנסיים שהשארתי בבית משום מה וביסק סרטנים כחולים מ"הוטל מונטיפיורי", שגם לא יצא לפועל ובמקומו הונח לפני סטייק סלמון ברוטב עשבי תיבול וריבועי תפוחי אדמה מושלמים. לא מתלוננת.

מבחינתי כל דבר שאפשר לעשות במקום חמים ונעים כשבחוץ קר מידי, הוא מבורך. זו הסיבה שאני חושבת שעכשיו זה הזמן לתת קפיצה למוזיאון תל אביב לאומנות. במבנה החדש של המוזיאון תוכלו להרשם משתי תערוכות נהדרות ואחר כך לפרוש למנה חמה של מזון מנחם באחת מהמסעדות הרבות שיש באזור.


התערוכה הראשונה היא זו של כריסטובל בלנסיאגה שכיכבה בבלוגספירה כאילו שכל אחת מן הבלוגריות זכתה ללבוש כל אחד ואחד מפריטי האוסף בכבודה ובעצמה. כאלה אנחנו, כשתערוכה כזו מגיעה למחוזותינו, גם האנשים האלגנטיים ביותר לא יכולים להסוות את הפרובינציאליות שלהם. קשה להאשים מישהו, מהסיבה הפשוטה שתערוכה זו מרשימה בהחלט והיא כוללת פריטים מהאוסף הפרטי של בלנסיאגה ומראה את חיבתו העזה למאה ה-19. בתערוכה ישנם פריטי לבוש רבים מעוטרים ברקמות שאין שניות להן, כתבי יד, איורים מקוריים, פריטים יחידים ועוד - כולם מתארים באופן הברור ביותר את מקורות ההשראה של בלנסיאגה. זו תערוכה נהדרת עבור כל שוחרי האופנה וההיסטוריה ובכלל, עבור כל מי שמעריך פריטים מיוחדים שלא רואים במחוזותינו ביומיום. בכל זאת, האוסף הוצג לפני כן רק בפריז ועכשיו, עד אפריל, בתל אביב. לאחר מכן, האוסף לא צפוי להיות מוצג שוב, לפחות לא בתקופה הקרובה.

אם כבר הגעתם למוזיאון תל אביב, מסדרון ליד תוכלו למצוא תערוכה נוספת בשם "גוף הדברים" המאגדת שלוש סביבות אופנה; בלס [גרמניה], בודיקה [אנגליה] וסנדרה בקלונד [שוודיה]. 


מדובר בשלושה בתי אופנה אירופאים צעירים [יחסית] שנותנים אינטרפטציה אישית לאופנה. יתכן וחלק ירגישו כי זה יותר מידי אוואנגארד עבורם אבל, מי שיודע להעריך חזון אופנתי ואומנותי, יוכל מאוד להנות. 


סופשבוע חמים ונעים.
בתקווה.2 comments :