15.8.15

צבע יכול להעיר מתים

ביטחון עצמי ותעוזה - שתי מילים שמסכמסות את איריס אפפל בצורה הטובה ביותר לדעתי. האישיות המשעשעת והסטייל הבלתי מתפשר במלוא מובן המילה כבשו אותי בסרט הדוקו של אלברט מייזל על האושייה.

Iris שיוקרן מחר במסגרת ספיישל דוקו-פאשן ב yes דוקו, בשעה 22:00, מספר על דמות שאין רבות כמותה וכשאני אומרת "סטייל בלתי מתפשר" זה רק בגלל שבמהלך 93 שנות חייה, איריס לעיתים קרובות התבקשה ואף נדרשה להתפשר. נראה שבכל זאת, האישיות החזקה שלה אף פעם לא נתנה להתפשר, גם לא כשהיא רצתה ללבוש מכנסי ג'ינס ונאמר לה יותר מפעם אחת שנשים צעירות לא לובשות מכנסי ג'ינס. שישה שבועות של ניג'וס לבעל החנות והיא קיבלה מכנסי ג'ינס שנתפרו למידותיו של נער צעיר ולבשה אותם עם טורבן, עגילי חישוק גדולים וחולצה מכופתרת, בדיוק כמו שרצתה. 


הסרט מפיק כמה משפטי מפתח שלא יכולתי להתעלם מהם, כמו העובדה שאי אפשר שיהיה לך הכל בחיים, נוגע בסוגיות בוערות כמו הקמת משפחה, הבאת ילדים לעולם וגם משגר לאוויר משפטי מפתח שמחים ומרגשים יותר כמו, "צבע יכול להעיר מתים" ו"עדיף להיות מאושר מאשר לבוש טוב" והנכון ביותר הוא ש"הדבר הכי טוב הוא להתלבש למסיבה", כי למי באמת אכפת מהמסיבה עצמה?


ממליצה בחום לצפות בסרט לכל מי שאוהבת או אוהב אופנה אבל בעיקר לכל אדם שאוהב אנשים דעתנים, חזקים שלא מוכנים לקבל את התכתיבים החברתיים כמובנים מאליהם ולחיות את חייהם "כי ככה" או לחשוש שיחשבו עליך שאתה לא נורמאלי. כמו שפסיכולוג אירי שהכרתי לאחרונה אמר לי באמצע ויכוח פוליטי סוער באחד הרגעים היחידים שבהם הסכמנו "מי קבע בכלל מה זה נורמאלי? ומי קבע שהחברה שלנו נורמאלית מספיק כדי לקבוע מה זה נורמאלי?!"
ספיישל דוקו-פאשן ב yes דוקו מתחיל מחר תגובה 1 :

  1. ראיתי אתמול את איריס, האישה הזאת מעוררת השראה!

    השבמחק